Energienota verlagen ondanks winterse kou
Consumenten zullen bij de eindafrekening van de energienota dieper in de buidel moeten tasten door de huidige winterse omstandigheden. Dat schrijft een landelijk dagblad vandaag. Toch kunt u er heel eenvoudig voor zorgen dat u juist minder hoeft te betalen voor gas!
Als uw gasverbruik 10% hoger is, betekent dat een verhoging van uw energierekening met ongeveer 95 euro voor een gemiddeld gasverbruik. De thermostaat één graad hoger zetten betekent volgens Milieu Centraal maar liefst 7% extra gasverbruik. GasTerra maakte bekend in december 12% meer gas te hebben verkocht dan een jaar eerder. Met een forse stijging van uw energierekening mag u dus wel rekening houden, tenzij u onderstaande tips opvolgt.
Overstappen op goedkopere energieleverancier
Nu goed moment om te vergelijken en over te stappen. Tweederde van uw energienota is voor uw gasverbruik, dus hoe eerder u overstapt op lagere tarieven, hoe beter.
De belastingtarieven voor gas zijn per 1 januari omhoog gegaan met 3,1%. De grootste drie energiebedrijven zitten nu gemiddeld op 1758 euro op jaarbasis, terwijl de goedkoopste aanbieders, waaronder dochterbedrijven van deze grote drie, daar 360 tot 395 euro onder zitten!
Ook volgens de NMa kunnen consumenten honderden euro's per jaar besparen door hun energieleverancier in te wisselen voor een ander! U hoeft echt niet bang te zijn dat een overstap leidt tot gedoe, administratieve problemen, of afsluiting van gas en elektriciteit.
Reacties Energienota verlagen ondanks winterse kou (0 reacties)
Laatste berichten
datum: 02-02-2012 - Vanwege de kou wordt in Nederland massaal gestookt. Gisteren werd volgens de Gasunie 519 miljoen kubieke meter aardgas verbruikt. Dat is het hoogste verbruik van de afgelopen vijftien jaar, maar geen record, laat de NOS op 02-02-2012 weten.0
datum: 26-01-2012 - Een op de tien Nederlandse huishoudens en bedrijven is vorig jaar overgestapt naar een andere energieleverancier. Volgens branche-organisatie Energie-Nederland laat het aantal overstappers zien dat de energiemarkt goed werkt.0
datum: 25-01-2012 - Dubbeltarief of enkeltarief: wat is voordeliger? U kunt hierbij doorgaans aanhouden dat u voordeliger uit bent met een dubbele meter wanneer meer dan de helft van uw verbruik in de daluren valt. Waarom dan de drukte om het dubbeltarief?0
datum: 25-01-2012 - De 0900-nummers voor klantenservice worden goedkoper. Minister Verhagen heeft bepaald dat de bedrijven achter die nummers geen extra tarief per minuut meer mogen rekenen. Consumenten betalen voortaan of even veel als voor een gesprek met een gewoon vast nummer, of een vast bedrag voor het hele gesprek.1
datum: 24-01-2012 - Eneco heeft bij het versturen van tarieven voor het nieuwe energieproduct HollandseWind vergeten te vermelden dat in het aanbod nog de energiebelastingtarieven van 2011 werden berekend. Om consumenten die de mailing ontvingen tegemoet te komen, vergoedt Eneco deze klanten het verschil.0