Stroomprijs omlaag, gastarief ongewijzigd bij Energie:direct
Energieleverancier Energie:direct heeft de nieuwe stroom- en gastarieven bekendgemaakt. Net als bij Essent worden de tarieven voor stroom per 1 januari verder verlaagd en blijft het gastarief gehandhaafd.
Variabele energietarieven
Twee keer per jaar worden de variabele stroom- en gastarieven opnieuw vastgesteld: 1 januari en 1 juli. Klanten van Energie:direct betalen de eerste helft van volgend jaar circa een halve cent per kWh minder voor elektriciteit. Dat betekent voor een gemiddeld huishouden met een verbruik van 3500 kWh ongeveer 18 euro op jaarbasis.
Per 1 januari gelden de onderstaande variabele tarieven:
| Energie:direct |
1 -7-2009 |
1 -1-2010 |
| Stroom per kWh |
|
|
| Hoog |
€ 0,11091 |
€ 0,10483 |
| Laag |
€ 0,06307 |
€ 0,05961 |
| Gas per m3 |
€ 0,28679 |
€ 0,28679 |
Tarieven dubbele meter inclusief btw, exclusief energiebelasting en regiotoeslag voor gas
Stijging energiebelasting
Naar verwachting verhoogt de overheid de energiebelasting per 1 januari met ongeveer een halve cent per kWh stroom én met een halve cent per m3 gas, waardoor consumenten per saldo duurder uit zijn. Het energiebelastingtarief voor 2010 is overigens nog niet bekend gemaakt.
Overstappen
Consumenten die nu al willen profiteren van een lagere prijs, kunnen overstappen op Energie:direct Prijszeker garantie. Wie zich hiervoor aanmeldt, ontvangt een energietegoed van 241 euro en krijgt stroom en gas voor een scherp actietarief, waarvan de prijs een jaar lang vaststaat (d.w.z. gedurende de looptijd van het contract). De actie geldt alleen wanneer men zich online aanmeldt via deze website. Deze aanbieding staat al heel lang in de TOP 5 goedkoopste energiepakketten.
Reacties Stroomprijs omlaag, gastarief ongewijzigd bij Energie:direct (1 reactie)
Kees
27-1-2010 12:55:18
Quote
Let op: vastrechtlevering bij Energiedirect is dit jaar flink verhoogd naar €5,65 per maand per product (was €1,99)
Laatste berichten
datum: 09-07-2010 - Energie e-zine zomer 2010: Overstapvoordeel nog groter0
datum: 08-07-2010 - Uw leverancier heeft u misschien een aanbod gedaan voor een driejarig contract. Wat is wijsheid, rekening houdend met de tariefwijzigingen die 1 juli hebben plaatsgevonden? Voor u als consument is dit wellicht niet allemaal even overzichtelijk. Wij hebben de voor- en nadelen op een rijtje gezet.0
datum: 02-07-2010 - De Nederlandse Energie Maatschappij (NL Energie) is door het ministerie van Justitie op de vingers getikt wegens een reclame-uiting rondom het WK voetbal die niet aan regels voldoet. Het bedrijf biedt klanten een jaar lang gratis stroom aan als Oranje wereldkampioen wordt op 11 juli.0
datum: 02-07-2010 - De energietarieven bij de drie grootste energieleveranciers zijn per 1 juli circa 4 procent gestegen. Hierdoor gaat een gemiddeld huishouden bij Nuon, Eneco en Essent het komend jaar 70 euro meer betalen. De prijsvechters hebben hun tarieven nagenoeg gelijk gelaten waardoor het overstapvoordeel nog groter is dan uit eerdere prognose bleek. Een gemiddeld huishouden kan tot bijna 400 euro per jaar besparen. Dit blijkt uit onderzoek van Gaslicht.com en Energiewereld.nl.0
datum: 01-07-2010 - Energieprijsvergelijkingssites kunnen een handig hulpmiddel zijn bij het maken van een juiste keuze voor een energiecontract. Bovendien zijn daar doorgaans de beste acties en kortingen te vinden. De informatie op de sites is echter niet altijd volledig en begrijpelijk. Dit blijkt uit onderzoek van de Nederlandse Mededingingsautoriteit (NMa) en de Consumentenautoriteit onder dertien prijsvergelijkers. In het najaar stelt de toezichthouder een vervolgonderzoek in met ‘mystery ...0