Adverteren op Energiewereld.nl

Toezichthouder roept DONG, Oxxio en Rendo op matje

De toezichthouder op energie (DTe) gaat binnenkort een hartig woordje wisselen met de bedrijven die nog steeds een onvoldoende halen op de scorekaart. Die kaart geeft inzicht in de tijdigheid van het versturen van energierekeningen in geval van switchen, verhuizen en van de jaarafrekening.

DTe publiceert de scorekaart elk kwartaal op internet. Gaslicht.com en Energiewereld.nl tonen de resultaten in de detailinformatie van de leveranciers. Helaas kunt u niet van alle aanbieders zien of ze hun nota's op tijd (binnen twee maanden) versturen. Zo zult u de scores van kleine partijen als de Nederlandse Energie Maatschappij, Caplare, Elektran en Enerfree vergeefs zoeken.  Dat komt omdat bedrijven met minder dan 10.000 klanten niet door DTe verplicht zijn om mee te werken. Uiteraard staat het deze bedrijven wel vrij om ook hun scores te laten opnemen.

De bedrijven die bij de DTE op het matje moeten komen zijn Dong, Oxxio en Rendo. Zij presteren, ondanks verbeteringen, evenals het vorige kwartaal nog onder de tijdigheidsnorm.  Deze bedrijven moeten hun tegenvallende resultaten daarom verantwoorden en aangeven hoe zij hun prestaties zo snel mogelijk op orde krijgen. In het derde kwartaal van dit jaar stuurden overigens meer energieleveranciers tijdig een rekening naar hun klanten na een verhuizing of switch. Vrijwel alle leveranciers boeken vooruitgang ten opzichte van het tweede kwartaal. 

Tegelijkertijd blijkt  dat enkele partijen nog onvoldoende rekeningen binnen twee maanden weten te versturen. Dit geldt met name voor het versturen van eindafrekeningen waarbij leveranciers voor meterstanden afhankelijk zijn van netbeheerders.* Enkele leveranciers geven aan dat zij meterstanden van netbeheerders niet op tijd ontvangen. Daarom blijft de NMa de interactie tussen netbeheerders en leveranciers op het gebied van meterstanden nauwlettend in de gaten houden. Van de energieleveranciers die in het tweede kwartaal onder de norm presteerden, sturen nu ook Cogas, E.ON en RWE hun rekeningen vrijwel geheel op tijd. 

Waar netbeheerders hun eigen rekeningen versturen voor transport zijn de prestaties ten aanzien van de tijdigheid over het algemeen goed. Het betreft hier overigens relatief kleine aantallen rekeningen. Ter indicatie: de 0% score op tijdigheid van eindafrekeningen na een verhuizing van Rendo Netbeheer betreft in totaal 5 rekeningen.

Meer informatie: de energienota - overstappen

* Wat is het verschil tussen een netbeheerder en een leverancier?


Reacties Toezichthouder roept DONG, Oxxio en Rendo op matje (5 reacties)

Henkie 26-11-2007 14:33:00 Quote

ik kreeg men afrekening van dong energy. en ben inmen leven nog nooit zo goedkoop uitgeweest. Khad het clickvast systeem. Dit is zeker een aanrader

Jantje 23-11-2007 9:54:58 Quote

Dit sloeg op een eerdere reactie die is verwijderd.

René Lindeboom 23-11-2007 3:10:40 Quote

dus iedereen heeft dat tegen woordig en dan is het goed ??????????????????????

Jantje 20-11-2007 8:53:41 Quote

Ja Martijn maar dat heeft elke leverancier tegenwoordig.

René Lindeboom 20-11-2007 2:04:50 Quote

Ik ben overgestapt van oxxio naar greenchoice.Mijn eind afrekening ging van februari beginstand hoog 8352 en laag 8041 tot juli 2007 door hun geschatte verbruik hoog 9579 en laag 9248.Dit is een verbruik van 1.227 kwh hoog en 1.207 kwh laag.Mijn huidige meterstand is 8657 hoog en 8886 laag op 20-11-2007.De eind af rekening heb ik pas deze maand gehad(november)Dus vier maand later.Als je beld is de reactie van oxxio!Het is geschat en moet worden betaald.Om het geld terug tekrijgen moet ik maar contakt op nemen met de nieuwe leverancier.Hoe krik ik mijn resultaten om hoog??? Dus denk goed na voor je met oxxio in zee gaat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Plaats reactie

Uw naam

:

*

Uw e-mail adres

:

*

Uw bericht

:

*

Type de code over

:

*
plaats

* Deze velden zijn verplicht.


Laatste berichten

Energie e-zine zomer 2010

datum: 09-07-2010 - Energie e-zine zomer 2010: Overstapvoordeel nog groter0

Wel of niet vastzetten van energietarieven

datum: 08-07-2010 - Uw leverancier heeft u misschien een aanbod gedaan voor een driejarig contract. Wat is wijsheid, rekening houdend met de tariefwijzigingen die 1 juli hebben plaatsgevonden? Voor u als consument is dit wellicht niet allemaal even overzichtelijk. Wij hebben de voor- en nadelen op een rijtje gezet.0

NL Energie op de vingers getikt om WK-actie

datum: 02-07-2010 - De Nederlandse Energie Maatschappij (NL Energie) is door het ministerie van Justitie op de vingers getikt wegens een reclame-uiting rondom het WK voetbal die niet aan regels voldoet. Het bedrijf biedt klanten een jaar lang gratis stroom aan als Oranje wereldkampioen wordt op 11 juli.0

Uitgekiende overstap levert nu 400 euro op

datum: 02-07-2010 - De energietarieven bij de drie grootste energieleveranciers zijn per 1 juli circa 4 procent gestegen. Hierdoor gaat een gemiddeld huishouden bij Nuon, Eneco en Essent het komend jaar 70 euro meer betalen. De prijsvechters hebben hun tarieven nagenoeg gelijk gelaten waardoor het overstapvoordeel nog groter is dan uit eerdere prognose bleek. Een gemiddeld huishouden kan tot bijna 400 euro per jaar besparen. Dit blijkt uit onderzoek van Gaslicht.com en Energiewereld.nl.0

Vergelijkingssites handig hulpmiddel voor juiste keuze

datum: 01-07-2010 - Energieprijsvergelijkingssites kunnen een handig hulpmiddel zijn bij het maken van een juiste keuze voor een energiecontract. Bovendien zijn daar doorgaans de beste acties en kortingen te vinden. De informatie op de sites is echter niet altijd volledig en begrijpelijk. Dit blijkt uit onderzoek van de Nederlandse Mededingingsautoriteit (NMa) en de Consumentenautoriteit onder dertien prijsvergelijkers. In het najaar stelt de toezichthouder een vervolgonderzoek in met ‘mystery ...0